Eğitim bir gün değil, bugün değişecek!

TEKNOLOJİ

21. Yüzyıl, teknolojide küresel ölçekte araştırma, geliştirme, inovasyon ve atılımların birbirini izlediği bir asır olarak başlamıştır ve öyle de devam edecektir. Bu bağlamda GEO Koleji teknolojiyi eğitim-öğretim sisteminin en önemli bileşenlerinden biri olarak ele alır.

GEO Eğitim 4.0 teknoloji eğitiminin merkezinde öğrencileri geleceğe hazırlamak için geliştirilmiş, çok yönlü ve son derece detaylı bir eğitim teknolojileri planlaması olan GEO Tech bulunur. Dünyada ilk kez GEO Koleji'nde uygulanan bu yapı ile GEO öğrencilerine eğitim vermenin yanı sıra eğitim ve öğretim süreçlerini geliştirmek için de teknoloji kullanılır.

GEO LMS

GEO LMS, GEO Koleji'nde öğrenci ve veli ile iletişim, öğrencinin eğitim süreçleri, ölçme değerlendirme süreçleri, katıldığı etkinlik ve projeleri kayıt altına alan sistemdir. Oluşan tüm veriler bu sistemde analiz edilir ve “Kişiselleştirilmiş Öğrenme” amacı ile kullanılır. Akıllı tahta ve dijital materyal sistemi sayesinde, öğrenci sınıfta işlenen dersleri evinde tekrar edebilir, ödevlerini online olarak yapabilir.


GEO T-LAB

GEO Koleji öğrencilerinin teknolojiyi tüketen değil üreten bireyler olarak yetişebilmeleri için tasarlanmış dört ayrı laboratuvardan oluşur.

Makerspace Laboratuvarı’nda öğrenciler kendi bilgisayar devrelerini tasarlayabilir, bunlara sensörler, robot kollar ekleyebilir, özel yazılımlarla ürettikleri sistemleri çalıştırabilirler.

Fablab’da tasarladıkları modelleri 3D Printer, CNC, Lazer Kesiciler ile hayata geçirebilirler.

Robotik Laboratuvarı’nda kendi robotlarını tasarlar ve programlarlar.

Kodlama Laboratuvarı’nda ise yaş gruplarına uygun seviyede yazılım geliştirme, grafik tasarım ve algoritma eğitimleri alırlar.


GEO GAMER

Öğrencilerin zor konuları anlamasına yardımcı olmak için oyunları kullanmak, öğrencilerin tek tek ve grup halinde belli hedeflere ulaşmaları ve içsel motivasyon sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Son araştırmalar oyunlaştırmanın, öğrenmenin zor olduğu konuları öğrencinin daha iyi anlamasını sağladığını göstermiştir. GEO Gamer ders içinde konsantrasyonu artırıp ekip çalışmasına destek olur.

GEO Koleji'nde müfredat geliştirilirken, öğrencilerin genel olarak öğrenmekte zorluk çektiği konular ayrıştırılıp profesyonel IT ekibi ve branş öğretmenlerinin ortak çalışmasıyla oyunlaştırma sürecine sokulur. Bu sayede öğrenciler en zor konuları bile eğlenerek öğrenir ve derse olan katılımları en üst seviyeye çekilir.

GEO Gamer altyapısı öğrencileri belli hedeflere ulaşmaları için teşvik etmek üzerine kurgulanmıştır. Öğrenciler, belirlenen hedeflere ulaştıklarında “rozet”ler alırlar. Bu rozetleri arkadaşları ile paylaşır ve statü elde ederler. Rozetler bazen derslerle ilgili olabileceği gibi bazen de davranışlarla veya sosyal sorumluluk projeleri ile ilgili olabilir. Öğrenci bazı rozetleri tek başına, bazılarını ise ekip çalışması ile kazanabilir. Her rozet öğrenciye bir “deneyim” kazandırır ve yıl sonunda en yüksek deneyim puanını elde eden öğrenciler ayrıca ödüllendirilir.GEO D-ART

Teknoloji, artık sanatın da önemli bir parçası haline geldi. GEO D-Art, GEO öğrencilerini teknolojinin sadece kullanılan ürünler olmadığını öğretmek ve teknolojiye bakış açılarını genişletmek için tasarlanmıştır.

GEO D-Art, sanatın hayatın ayrılmaz ve en önemli değerlerinden biri olduğu bilinci ile hazırlanmış üç farklı atölyeden oluşur.

Dijital Drama Atölyesi’nde projeksiyonlardan yansıtılan 360 derecelik bir video eşliğinde öğrenciler, yağmur altında hafifçe ıslanarak veya yüzlerine çarpan karı hissederek resim çizer veya hikâyeler anlatırlar.

Dijital Müzik Atölyesi’nde tamamen elektronik müzik aletleri, iPad ve bilgisayar destekli yazılımlar ile müzik grubu kurabilir, yıl sonunda konser vermek için hazırlanabilirler.

Dijital Fotoğraf ve Film Atölyesi’nde, fotoğrafçılığın sırlarını öğrenir, kulüp çalışmaları kapsamında dış saha çekimlerine giderek sanatı gerçek hayatın içinde deneyimleme fırsatı bulurlar.