Eğitim bir gün değil, bugün değişecek!

GELECEĞİN TEKNOLOJİSİ

TEKNOLOJİDEN DAHA ÖTESİ İÇİN HAZIR MISINIZ ?

GEO koleji’nde çocuklar teknolojiyi etkin bir şekilde kullanmayı öğrenirken becerilerini geliştirmiş, ilgi ve yeteneklerinin farkında, bilgi olarak donanımlı ve etik değerlere sahip bireyler olarak yetişirler.

GEO T- LAB

Ögrenciler GEO T-LAB mekanlarından olan Robotik sınıfında kendi robotlarını tasarlar, Makerspace sınıfında kendi devrelerini üretir, Fablab sınıfında üretimlerini tasarım ile bir araya getirir ve 3D printer, Dijital CNC Tezgahlarında modellemelerini hayata geçirirler.

Kodlama sınıfında ise üretimlerini destekleyecek bilgisayar dillerinde eğitim alırlar.

GEO LMS

DİJİTALLEŞEN DÜNYANIN MÜFREDATI

GEO sınıflarında dersler yeni nesil akıllı tahtalarda dijitalleştirilmiş içerikler ile işlenir.

Öğrenciler LMS (Learning Management System) ile tüm ders içeriklerine her yerden ulaşabilir, uzaktan öğrenme altyapısı ile okul dışında da birlikte proje geliştirebilirler.

GEO GAMER

ÖĞRENMENİN EN ZEVKLİ YOLU

GEO Koleji oyunlaştırma ile öğrenmeyi daha zevkli ve kalıcı hale getirir.

Müfredatın GEO Gamer oyunlaştırma altyapısına dayalı olarak geliştirilmesiyle öğrencilerin gruplar halinde yarışırken öğrenebilecekleri etkinlikler kurgulanmıştır.

GEO Kolejine özel GEO Gamer altyapısıyla öğrencilerin öğrenme davranışları ödüllendirilir. Yıl sonunda en yüksek puanı toplayan öğrenciler çeşitli ödüller ile onurlandırılarak motivasyonları artırılır.

GEO D-ART

SANAT TEKNOLOJİ İLE BULUŞTU

GEO D-Art (Dijital Sanat) Atölyesi, bugünün ve geleceğin en etkin iki unsuru teknoloji ile sanatın buluştuğu yerdir. Dijital Fotoğrafçılık ve Film Atölyesinde öğrenciler dijital sanat ile tanışır.
Dijital Müzik Atölyesinde öğrenciler dijital müziğin renkli dünyasını keşfeder.

Dijital Drama Atölyesi sahne sanatlarını dijital yapıyla yeniden kurgularken 360 derecelik görsel şölenin sunulduğu Dijital Resim Atölyesi yağmur, kar, rüzgâr gibi doğa olaylarını yaşatarak geleceğin ressamlarına ilham verir.

GEO R&D

DÜNYAYA ENTEGRASYON VİZYONU

GEO Koleji önde gelen uluslararası teknoloji şirketleriyle is birliğine büyük önem verir.

GEO R&D (Research & Development), yapılan iş ortaklıkları ile öğrencilerin fikir ve hayal güçlerini kullanarak kurguladıkları geleceğin eğitim teknolojilerini geliştirmeye yönelik Ar-Ge çalısmalarını paylaşma ve desteklemeyi esas alır.

GEO T-LAB

GEO Koleji, teknolojiyi tüketen değil üreten nesiller yetiştirmek için çalışır. GEO Tech laboratuvarlarında öğrenciler geleceğin teknolojisine hazırlanır. Makerspace, Fablab, Robotik ve Kodlama olmak üzere dört farklı fiziksel alandan oluşan GEO Tech laboratuvarlarında teknoloji tasarımı ve üretimi konusunda dersler verilir.
Öğrenciler Robotik sınıfında kendi robotlarını tasarlar, Makerspace sınıfında kendi devrelerini üretir, Fablab sınıfında üretimlerini tasarım ile bir araya getirir ve 3D printer, Dijital CNC tezgâhlarında modellemelerini hayata geçirirler. Kodlama sınıfında ise üretimlerini destekleyecek bilgisayar dillerinde eğitim alırlar.